info@pakfiks.com +90 224 243 20 31 / +90 532 659 1956
PakFiks Hakkında Bilgi Edinin

Pakipek Grup bünyesinde olmanın sağladığı altmış yıllık tecrübeden, birikimden güç alarak; dünya trendlerini ve son teknolojileri takip ederek; geniş müşteri portföyümüzde yer alan firmaların istekleri doğrultusunda üretim yelpazemizi genişletip, geliştirerek; kalitemizden ödün vermeden dünya pazarında öncü ve tercih edilir olmak. 

Ülke ekonomisinin gelişimine sağladığı istihdam ile katkıda bulunarak, çalışan ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak. 

Bugüne kadar,  verdiğimiz sözleri tutarak, çevreye karşı saygılı olarak, öğrenme ve gelişime açık olarak çizdiğimiz itibarlı profilimizi korumak ve bu profil çerçevesinde sürekli gelişip, ilerlemek. 

Hem ulusal hem de uluslararası pazarda hızlı, güvenilir, her müşteri profiline hitap eden bir firma haline gelerek, devamlı yaptığımız araştırma ve geliştirmelerle sektöre katkıda bulunmak. 

Çalıştığımız firmalarla karşılıklı büyürken, çağa ayak uyduran teknolojik alt yapımız ve yaratıcı ve yenilikçi bakış açımızdan faydalanarak, sektörde kalite standartlarını takip eden firma değil, standartları belirleyen firma olmak. 

Takım ruhuna ve işbirliğine inanan, iyi yetişmiş iş gücünün desteğiyle, şeffaf ve kurumsal yapımızı korumak ve alanımızda yenilikler yaratmaya devam etmek.  

Ahlaki değerlerimizden ve çağdaş yaklaşımımızdan taviz vermeden, insana ve teknolojiye yaptığımız yatırımlarla sürdürülebilir büyümeyi sağlamak.

  • 10 Milyon Mt+

    Yıllık İplik Üretimi

  • 20 Farklı Ülkeye

    Yıllık İplik İhracatı

  • 1 Milyon Mt++

    Yıllık Satış Miktarı

Tarihçe

PAKİPEK serüveni, 1900’lü yılların başında ipek iplik büküm ve üretimi ile başlamıştır. 1956 yılında şirketimiz kurulmuştur. 1985 yılında Pakipek Tekstil adıyla Bursa Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikası ile üretime başlayan Pakipek, 2015 senesinde PAKFİKS markasını kendi bünyesinde kurmuş ve ulusal ve uluslararası pazara yönelik yüksek mukavemetli endüstriyel sanayi dikiş iplikleri üretimine başlamıştır. 2016 yılında Pakipek Grup’a ait ikinci fabrika açılarak üretim kapasitesi arttırılmış ve ürün yelpazesi genişletilmiştir. 2018 yılının sonu itibariyle, ulusal pazarda %30’ luk bir pazar payına sahip olup, uluslararası pazarda ise başta Euro bölgesi olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapar konuma gelmiştir. 2019 yılının başlarında yatak dokuma kumaş üretimine başlanmıştır. Kapitone makinaları için ürettiğimiz ipliklerimiz yatak ve mobilya sektörü başta olmak üzere; çeyiz, ev tekstili, dış giyim, denim ürünleri, deri ürünleri, ayakkabı, çadır, branda, otomotiv gibi yüksek hassasiyet ve sağlamlık gerektiren sektörlerde de kullanılmaktadır. Bunun yanında üretimini yaptığımız dokuma kumaşlarımız da yatak üretiminde kullanılmaktadır. Günümüzde güçlü teknik altyapısı, çağdaş bakış açısı, deneyimli çalışanlarının yardımıyla kurumsal yapısını koruyarak çalışmalarına devam etmektedir.

PAKFİKS bir markasıdır

Detaylı Bilgi Al